tu jesteś: główna / przegladarka_grafiki

Przeglądarka Grafiki

Przeglądarka grafiki (ang. graphics viewer lub image viewer) - program pozwalający wyświetlić w prosty sposób zawartość pliku graficznego utworzonego w innej aplikacji w jednym z wielu formatów graficznych, a także skopiować fragment zawartości pliku, wydrukować grafikę i wyświetlić podstawowe informacje o pliku.
Nie wszystkie przeglądarki grafiki zawierają narzędzia do edycyji i wyświetlają zawartość pliku w trybie "tylko do odczytu". Inne zawierają podstawowe narzędzia edycyjne (np. obracanie, odwracanie) i organizacyjne (tworzenie pokazów slajdów, budowanie katalogu miniatur).
Dostępne na rynku przeglądarki grafiki, darmowe lub płatne, różnią się liczbą obsługiwanych formatów, np. popularne, darmowe programy dla środowiska Windows, IrfanView, XnView czy komercyjny ACDSee potrafią wyświetlać pliki zapisane w kilkudziesięciu formatach graficznych.

Przeglądarka Grafiki

polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją